Ponownie rusza Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie ponownie rusza w Polskę.

W najbliższym czasie zagości w: Toruniu (21-23.03.2022 roku), Bielsku-Białej (23.03.2022 roku), Lublinie (31.03-3.04.2022 roku) i Mińsku Mazowieckim (1-3.04.2022 roku). W kolejnych tygodniach festiwalowe filmy zobaczą także widzowie w Olsztynie, Zielonej Górze, Przemyślu, Słupsku, Gnieźnie i Mrągowie.

Festiwal objazdowy, który powstał i rozwija się wyłącznie w wyniku inicjatyw oddolnych, w 2022 roku odwiedzi wiele miejscowości w całej Polsce. Partnerzy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka – współorganizatorzy festiwalu objazdowego w poszczególnych miastach – wybierają filmy z repertuaru ostatniej edycji warszawskiego MFF WATCH DOCS. Opracowują też własny program imprez towarzyszących, takich jak spotkania z ekspertami, dyskusje panelowe, fora organizacji pozarządowych, wystawy fotografii, koncerty czy spektakle.

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych, która prezentuje filmy dokumentalne poświęcone prawom człowieka.

WATCH DOCS jest festiwalem, na którym co roku można obejrzeć kilkadziesiąt premierowych pokazów i uczestniczyć w spotkaniach ze światowej sławy dokumentalistami. Każdego roku po samym festiwalu w Warszawie, rusza jego część objazdowa, na której prezentowane są wybrane filmy głównej edycji festiwalu.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲