Powraca Festival Docs4Teens - Building Bridges

Nowa Dawka Filmowej Mądrości dla Młodych Widzów

Krakowski Festiwal Filmowy wraz z partnerami z Włoch, Francji, Ukrainy i Portugalii zaprasza na trzecią edycję Docs4Teens - Building Bridges. To unikalny projekt skupiający się na prezentacji wyjątkowych filmów dokumentalnych dla młodzieży, rozszerzając swoje zasięgi o kolejny festiwal filmowy.

Inicjatywa powstała w 2021 roku i od tamtej pory nie tylko powróciła, ale i się rozrasta. Magdalena Walo, koordynatorka festiwalowej sekcji Kids&Youth. Kino dla Młodych, podkreśla różnorodność prezentowanych produkcji, które dotrą do młodych widzów z różnych europejskich krajów.

W ramach tegorocznej edycji Docs4Teens zaprezentuje 8 fascynujących dokumentów, skierowanych do nastoletniej widowni. Filmy te poruszają aktualne i często trudne tematy, takie jak wojna, zmiany klimatyczne czy dorastanie.

Te dzieła sztuki dokumentalnej będzie można zobaczyć podczas festiwali Dei Popoli we Włoszech, FIPADOC we Francji, Porto/Post/Doc w Portugalii, Docudays UA na Ukrainie oraz na Krakowskim Festiwalu Filmowym w Polsce.

Wybrane filmy do trzeciej edycji Docs4Teens obejmują takie produkcje jak "Skąd dokąd" (reż. Maciek Hamela), "Nie znikniemy" (reż. Alisa Kovalenko), czy "Dziewczyńskie historie" (reż. Aga Borzym). Każdy z tych dokumentów ma potencjał, by skłonić młodzież do refleksji i zrozumienia istotnych kwestii współczesnego świata.

Projekt Docs4Teens - Building Bridges to doskonała okazja dla młodych widzów, aby odkrywać świat poprzez spojrzenie dokumentalistyczne. Bądźcie gotowi na nowe spojrzenie na rzeczywistość i rozszerzanie horyzontów dzięki fascynującym dokumentom!

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲