Nowe kino w Warszawie

W Warszawie powstaje nowe kino. Będzie ono zlokalizowane w Fabryce Norblina, będącej wielofunkcyjnym projektem rewitalizacji dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner na warszawskiej Woli. W ramach tego kompleksu powstanie nowoczesna, otwarta przestrzeń, dostępna dla wszystkich. Będzie tu funkcjonowało m.in. kino w nowatorskim formacie. Jak zapowiadają organizatorzy, wizyta w kinie nabierze zupełnie innego wymiaru. Seanse filmowe na najwyższym poziomie multimedialnym i technologicznym, jak w multipleksie, ale w kameralnej i intymnej atmosferze niczym w lokalnych kinach studyjnych. Rozkładane sofy, artystyczny wystrój, naturalne materiały, oryginale oświetlenie, zdrowe przekąski, serwis kelnerski. Dodatkowo przestrzeń będzie służyć jako miejsce spotkań, gali, pokazów prywatnych, a sale kinowe będą pełnić także funkcje konferencyjne.

Gildia Reżyserów Polskich zapowiada wsparcie merytoryczne w kształtowaniu repertuaru i organizowaniu wydarzeń kulturalnych w nowym kinie.

Fabryka Norblina to 2 hektary terenu na warszawskiej Woli przepełnionego niezwykłą historią. Obszar, który przez lata był zaniedbaną perłą poprzemysłowej architektury przekształca się w nową część miasta z biurami, sklepami, restauracjami, kawiarniami, foodhallem, ekologicznym bazarem, butikowym kinem i otwartym muzeum upamiętniającym historię jednego z największych przedsiębiorstw przemysłowych dawnego Królestwa Polskiego!

Fabryka Norblina stanie się miejscem nie tylko pracy, ale i wysokiej jakości rozrywki, spotkań, odpoczynku, handlu i gastronomii w unikatowym wydaniu. Będzie tu działało m.in. kino butikowe w niedostępnej dotąd odsłonie oraz kultowy BioBazar z żywnością i produktami ekologicznymi. Nie zabraknie miejsca dla wyjątkowej przestrzeni gastronomicznej - foodhallu z ponad 20 konceptami gastronomicznymi. Dla upamiętnienia historii zakładów przy ulicy Żelaznej, powstanie Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina. Każdy, kto w przyszłości będzie korzystał z biur, strefy handlowej, usługowej czy gastronomicznej będzie mógł zetknąć się z historią tego miejsca.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲