Powstał Gdański Fundusz Filmowy

Powołano do życia kolejny regionalny fundusz filmowy. Tym razem z inicjatywy Miasta Gdańsk powstał Gdański Fundusz Filmowy (wraz z Gdańską Komisją Filmową). Na wsparcie produkcji kinematograficznych promujących Gdańsk zaplanowano milion złotych rocznie. Podejmowane działania mają przyczynić się do rozwoju branży filmowej, kultury, gospodarki i edukacji, a co za tym idzie przyczynić się do tego, aby Gdańsk stał się jednym z wiodących ośrodków kultury audiowizualnej w Polsce.

Gdański Fundusz Filmowy planuje na początku kwietnia ogłosić pierwszy konkurs na koprodukcję filmową.

Jeśli już wspominamy o konkursach w ramach funduszy filmowych to przypomnijmy te, w których można jeszcze zgłaszać swoje projekty:

  • XVI Dolnośląski Konkurs Filmowy (nabór do 20.04.2022 roku) – celem konkursu jest wyłonienie projektów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które uzyskają wsparcie finansowe.
  • XIV Konkurs Funduszu Filmowego w Krakowie (nabór do 3.04.2022 roku) – celem konkursu jest wspólna realizacja i współfinansowanie (koprodukcja) produkcji filmowych związanych z Krakowem, jak i województwem małopolskim poprzez temat, osoby twórców i realizatorów lub miejsce realizacji.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲