Premiera filmu "Pierwszy Gol"

Zaledwie za dwa dni, 5 stycznia, na ekrany kin trafi film, który zapowiada się jako kolejny sukces reżyserski Taiki Waititi. Nowozelandzki twórca, już znany z takich produkcji jak "Co robimy w ukryciu", "Thor: Ragnarok" czy nagrodzonego Oscarem "Jojo Rabbit", tym razem podejmuje się odświeżenia gatunku filmowego - sportowego kina.

Waititi, jak zawsze, zaskakuje swoją wszechstronnością artystyczną. Wcześniej tchnął nowe życie w opowieści o wampirach, uczłowieczył i rozweselił Boga Gromów, a także z powodzeniem wprowadził humor do historii o wojnie. Teraz reżyser zanurza się w emocjonujący świat piłki nożnej, przywołując film "Pierwszy Gol", który łączy w sobie czułość, mądrość, wyborny humor i refleksję na temat pasji oraz osiągania sukcesu.

Film opowiada historię drużyny Samoa Amerykańskiego w piłce nożnej, z pewnością jednego z najgorszych zespołów w historii futbolu. Ich spektakularna klęska w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2001 roku - porażka 31:0 z Australią - stała się legendą. Jednak drużyna nie poddaje się i postanawia zatrudnić trenera ostatniej szansy, Thomasa Rongena, który wciela się w postać rewelacyjnie odegraną przez Michaela Fassbendera. W nadziei na odwrócenie losów zespołu, Rongen musi stoczyć pojedynek nie tylko z graczami, ale także ze swoją własną przeszłością.

Ponadto, Waititi sam występuje w roli lokalnego kapłana, który pełni rolę narracyjną w filmie, co tylko wzmaga unikalny charakter produkcji.

Tytuł oryginalny "Next Goal Wins" sugeruje, że chociaż historia zaczyna się od spektakularnej porażki, zawsze istnieje szansa na kolejny cel, kolejny sukces. To podejście doskonale oddaje ton filmu, który nie tylko przynosi śmiech, ale również skłania do refleksji na temat determinacji, pasji i drogi do osiągnięcia celu.

"Gol Pierwszy" to nie tylko film sportowy, to opowieść o ludziach, ich marzeniach, porażkach i triumfach. Z pewnością warto dać się porwać tej emocjonującej podróży, której reżyserem jest mistrz w kreowaniu niezwykłych historii - Taika Waititi.

Sprawdź, gdzie będzie można go zobaczyć i dołącz do tej niezwykłej piłkarskiej przygody w kinie!

Pierwszy gol - zwiastun #1 [napisy]

Wróć

do góry ▲