Premiera filmu „Pomimo” – Warszawą dookoła świata

20. kwietnia o godzinie 20:00 w Kinie Muranów w Warszawie odbędzie się premiera filmu „Pomimo”. Przedstawia on historię wyprawy dookoła świata sprzed 65. lat. Bohaterem dokumentu Jacka Sawickiego i Mateusza Pasternaka jest Ryszard Sługocki – inicjator i uczestnik podróży „Expressem dookoła świata”.

W 1957 r. dwóch dziennikarzy zaplanowało i zrealizowało marzenie o podróży dookoła świata produkowaną na Żeraniu Warszawą. Pomimo życia w kraju za Żelazną Kurtyną, gdzie paszport był luksusem dla wybranych. Pomimo braku sprzętu. Pomimo nieprzychylności. Czy się udało?

Zaplanowano trasę przez kraje bałkańskie, Turcję, Iran, Afganistan, Pakistan, Indie, Birmę i Chiny, a następnie statkiem do zachodniego wybrzeża USA, a po przejechaniu kontynentu, przez ponownie statkiem, przez Atlantyk, a następnie przez Europę Zachodnią do Polski. Niestety podróż zakończyła się w Chinach, skąd po pół roku w trasie i przejechaniu ponad 30000 kilometrów, polscy śmiałkowie musieli wracać do Polski. Wszystko ze względu na chińskie przepisy, które pomimo ważnej wizy, uniemożliwiały podróż przez ten kraj obcym autem.

 

Kolejna projekcja filmu zaplanowana jest na 27. kwietnia na godzinę 20:00.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲