Premiera Filmu "Powstaniec 1863"

Epicka Opowieść o Polskim Bohaterze

Od czasów "Szwadronu" Juliusza Machulskiego z 1992 roku, polscy widzowie wyczekiwali na kolejną produkcję poruszającą tematykę powstania styczniowego. Nareszcie, długo oczekiwane wydarzenie już jutro, 12 stycznia 2024 roku, o godzinie 19:00, kiedy na ekrany kin wejdzie "Powstaniec 1863" w reżyserii Tadeusza Syki.

Film, dystrybuowany przez Kino Świat, przedstawia epicką historię polskiego bohatera, księdza Stanisława Brzóski, który walczył w powstaniu styczniowym przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Reżyser opowiada, że pomysł na film narodził się w 2020 roku, kiedy przeglądał archiwa i zaczął czytać o dawnych polskich bohaterach. Postać księdza Brzóski stała się dla niego idealną kanwą do stworzenia filmu pełnego historii, bohaterstwa i emocji.

Akcja filmu rozpoczyna się w roku 1920, przed bitwą warszawską, kiedy weteran powstania styczniowego dzieli się wspomnieniami z tamtych trudnych czasów. Wspólnie z księdzem Brzóską działał w konspiracji, a w trakcie powstania dowodził oddziałem, który przeprowadził skuteczny atak na rosyjski garnizon.

W roli głównej wystąpił utalentowany aktor Sebastian Fabijański, a obok niego zobaczymy takie gwiazdy jak Daniel Olbrychski, Cezary Pazura, Olgierd Łukaszewicz, Karolina Szymczak, Ksawery Szlienkier i Ewa Szykulska. Warto również zaznaczyć, że film zawiera utwór muzyczny "Powstaniec," nagrany przez Sebastiana Fabijańskiego wraz z zespołem "Sokołowianie."

Nie tylko wielki aktorski skład, ale również zaangażowanie polsko-ukraińskiego aktora Wiaczesława Boguszewskiego w rolę płk. Maniukina, znanej jako "Kata Podlasia," dodaje filmowi głębi i kontekstu historycznego.

"Powstaniec 1863" obiecuje być niezapomnianą podróżą w przeszłość, ukazującą bohaterstwo i walkę o wolność. Premiera filmu to nie tylko oczekiwane wydarzenie dla miłośników historii, ale także szansa na przypomnienie sobie ważnych wydarzeń z polskiego dziedzictwa. Niech 12 stycznia 2024 roku stanie się dniem, w którym odrodzi się pamięć o bohaterach tamtych czasów w każdym pobliskim kinie!

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

POWSTANIEC 1863 | Oficjalny zwiastun | Kino Świat

Wróć

do góry ▲