Premiera Filmu "Totem"

Wzruszająca Opowieść o Meksykańskiej Rodzinie

W świecie filmu zawsze pojawiają się dzieła, które potrafią dotknąć głęboko ludzkich serc, ukazując siłę i delikatność relacji rodzinnych. Jednym z takich filmów jest "Totem", w reżyserii i według scenariusza Lili Avilés. To opowieść wyróżniona na Berlinale, przesycona wzruszeniem i czułością, która przenosi widzów w meksykański mikrokosmos rodziny, stawiającej czoła nadchodzącemu pożegnaniu.

Tytuł Oryginalny: Totem
Reżyseria i Scenariusz: Lila Avilés
Muzyka: Thomas Becka
Zdjęcia: Diego Tenorio

Obsada:

  • Naíma Sentíes jako Sol
  • Monserrat Marañon jako Nuri
  • Marisol Gasé jako Alejandra

Opis Filmu: "Totem" zaczyna się od gorączkowych przygotowań do imprezy urodzinowej ojca, w typowym meksykańskim stylu – pełnym gwaru, tłumu i kolorów. Dom wypełniają kolejne postacie, z każdą barwniejszą niż poprzednia. Całe to piękne zamieszanie obserwujemy oczami siedmioletniej Sol, cichej i skromnej dziewczynki o przenikliwym spojrzeniu. Stopniowo wprowadza ona widzów w fascynujący mikrokosmos rodziny.

Na horyzoncie widnieje jednak rodzinnie trzęsienie ziemi, które radykalnie zmieni życie wszystkich domowników, zwłaszcza młodej Sol. Lila Avilés, meksykańska reżyserka, zdobywczyni uznania na międzynarodowych festiwalach filmowych, udowadnia, że temat rodziny można opowiadać w świeży, nowatorski sposób. Unika pustych fraz, oczywistych obserwacji i górnolotnych sloganów, zamiast tego oferuje ogromną dawkę empatii, mądrości i niewymuszonego humoru, który potrafi rozjaśnić nawet najciemniejszą godzinę.

"Totem" to nie tylko film. To podróż do serca meksykańskiej rodziny, z ich radościami i bólami, momentami pełnymi kolorów i tymi bardziej przygnębiającymi. Czuć w nim puls życia, który sprawia, że widzowie zanurzają się głęboko w historii Sol i jej najbliższych.

Premiera tego filmu to nie tylko wydarzenie kinematograficzne. To okazja do refleksji nad własnymi więzami rodzinnymi, nad ich siłą i delikatnością. "Totem" obiecuje poruszyć, zaintrygować i pozostawić niezapomniane wrażenia. Cała rodzinna powinna spędzić czas w kinie przy tak pouczającym, mądrym filmie.

Cieszmy się z tego, że kino nadal potrafi dostarczać nam historii pełnych emocji i zmuszać nas do zastanowienia się nad istotą ludzkich relacji. "Totem" to jedno z tych arcydzieł, które z pewnością zapisze się w pamięci widzów jako niezwykłe doświadczenie filmowe.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Totem reż. Lila Avilés; polski zwiastun; w kinach od 12 stycznia

Wróć

do góry ▲