Program krakowskiej Nocy Kin Studyjnych

Już 15. kwietnia w Krakowie odbędzie się 4. Noc Kin Studyjnych. Wszystkie 7. krakowskich kin studyjnych zaprosi na specjalnie na tę okazję przygotowane atrakcje filmowe. W Nocy Kin Studyjnych biorą udział Kino Pod Baranami, Kijów, Paradox, Agrafka, Mikro, Kika i Sfinks. Znamy już program tego wydarzenia.

Całość rozpocznie się o godz. 10:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki od Kinowej Gry Miejskiej. Odbędzie się ona pod hasłem „Filmowy Kraków”. Uczestnicy podróżować będą śladami krakowskich kin studyjnych oraz miejsc, w których kręcono filmy, rozwiązywać zagadki i zdobywać punkty.

Noc Kin Studyjnych to oczywiście liczne projekcje filmowe. Pięć kin zaprasza na tematyczne maratony filmowe:

  • Kika proponuje filmy, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda,
  • Mikro przedstawi krakowskich morderców,
  • Kijów zaprezentuje program ekologiczny #ECOwkinieKijów,
  • Paradox pokaże filmy, dzięki którym poznamy znaczenie kostiumu filmowego,
  • Sfinks zaprezentuje filmy ze zjawiskową Penelope Cruz.

Noc Kin Studyjnych to także ciekawe prelekcje oraz spotkania z twórcami. W Kinie Mikro odbędzie się spotkanie z Piotrem Litką i Przemysławem Semczukiem (twórcy dokumentów z serii „Polscy. Seryjni”). Kinokawiarnia Kika zaprasza przed filmem „Do widzenia do jutra…” na wideoprelekcję Tomasza Kolankiewicza (dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni). W tym samym miejscu przed filmem „Niewinni Czarodzieje” odbędzie się prelekcja Magdy Miśki-Jackowskiej - autorka podcastu o muzyce filmowej SCORE AND THE CITY opowie o twórczości Krzysztofa Komedy. Z kolei w Kinie Agrafka odbędzie się spotkanie z Dorotą Pomykałą grającą główną rolę w filmie „Kobieta na dachu”. Kino Paradox zaprasza na dyskusję o kostiumach filmowych z filmoznawczynią Dianą Dąbrowską.

W programie wydarzenia jest też oferta dla dzieci i młodzieży. Kika zaprasza na projekcję filmu „Yuku i Magiczny Kwiat”. Sfinks zorganizuje warsztaty dla dzieci dotyczące animacji filmowej. Kino Kijów przeprowadzi ekowarsztaty dla dzieci i pokaz filmu „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu!”.  W Kinie Pod Baranami czeka na nastolatków prawdziwa gratka: nocny maraton filmowy przygotowany specjalnie z myślą o młodzieży 14+.

Harmonogram projekcji w ramach czwartej edycji krakowskiej Nocy Kin Studyjnych oraz pełny repertuar krakowskich kin dostępny na kino.coigdzie.pl w zakładkach poszczególnych kin:

Bezpłatne wejściówki na wydarzenia będą dostępne w kasach kin od środy, czyli od 12. kwietnia.

Noc Kin Studyjnych tradycyjnie już zainauguruje wydarzenia z cyklu Krakowskie Noce. W kolejnych miesiącach odbędą się także: Noc Muzeów (19.05.2023), Noc Tańca (3.06.2023), Noc Teatrów (17.06.2023), Noc Jazzu (15.07.2023), Noc Cracovia Sacra (14-15.08.2023), Noc Poezji (6-8.10.2023).

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲