Przemysł filmowy w erze sztucznej inteligencji

Raport o zmieniającej się landszyft

Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i firma konsultingowa Deloitte Polska łączą siły w innowacyjnym projekcie mającym na celu opracowanie raportu na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w przemyśle filmowym. Projekt, zatytułowany "Szanse, wyzwania i zagrożenia wynikające z rozwoju sztucznej inteligencji w kinematografii", stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie AI w produkcji filmowej oraz jego potencjalny wpływ na procesy produkcyjne, dystrybucję i interakcję z widzami.

W ramach współpracy z PISF, zespół ds. sztucznej inteligencji opracuje raport pod kierownictwem Dyrektora AI & Data, a przy wsparciu specjalistów z Deloitte AI & Data. Eksperci z branży filmowej z USA oraz Polski dołączą do projektu, co zapewni globalny charakter raportu i uwzględni różnorodne perspektywy oraz doświadczenia.

Celem projektu jest nie tylko dostarczenie analizy dotyczącej obecnych trendów i praktyk wykorzystania AI w kinematografii, ale także inspirowanie innowacyjnych rozwiązań, które mogą zrewolucjonizować przemysł filmowy. Raport ma być nie tylko cennym źródłem informacji na rynku polskim, ale także stanowić kompendium najlepszych praktyk na skalę międzynarodową.

Inicjatywa PISF jest kolejnym krokiem w kierunku wspierania rozwoju polskiej kinematografii poprzez adaptację nowoczesnych technologii. Współpraca z Deloitte, renomowaną firmą doradczą, umożliwi kompleksową analizę i wypracowanie rekomendacji, które mogą wesprzeć dalszy rozwój branży filmowej w Polsce i na świecie.

Projekt stanowi ważny krok w kierunku zrozumienia potencjalnych korzyści i wyzwań związanych z integracją sztucznej inteligencji w przemyśle filmowym oraz podkreśla rolę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako lidera w promowaniu innowacji i rozwoju kultury filmowej w Polsce.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲