Recenzja filmu ""Back to Black, historia Amy Winehouse"

"Back to Black, historia Amy Winehouse", film biograficzny w reżyserii Sama Taylora-Johnsona z Marisą Abelą w roli Amy Winehouse, oferuje przejmujące, ale dopracowane spojrzenie na życie kultowej piosenkarki. Film koncentruje się przede wszystkim na burzliwym związku Amy z Blake'em Fielderem-Civilem, granym przez Jacka O'Connella, oraz na jej drodze do muzycznej sławy. Ta centralna narracja jest zarówno siłą, jak i ograniczeniem filmu.

Występ Marisy Abeli jest powszechnie oklaskiwany. Wciela się ona w postać Winehouse z wyczuwalną wrażliwością i intensywnością, oddając unikalny styl wokalny piosenkarki i jej obecność. Jej gra aktorska dodaje filmowi głębi, sprawiając, że emocjonalne doświadczenia jej postaci rezonują z publicznością. Krytycy są zgodni z tym, że choć rola Abeli jest przekonująca, nie jest ona w stanie w pełni zastąpić elektryzującej postaci Winehouse.

Traktowanie przez film bardziej tragicznych elementów życia Winehouse zostało skrytykowane za jego ostrożność. Narracja omija ciemniejsze, bardziej złożone kwestie, z którymi musiała się zmierzyć, takie jak jej zmagania z uzależnieniem i inwazyjna kontrola mediów, która towarzyszyła jej sławie. Zamiast tego film stawia na bardziej oczyszczoną wersję jej życia, skupiając się na romantycznym dramacie i osobistych relacjach.

Film nie zagłębia się w systemowe wyzwania, przed którymi stanęła Winehouse w branży muzycznej, a zwłaszcza w to, jak jej płeć i wizerunek w mediach wpłynęły na postrzeganie jej przez opinię publiczną. Konserwatywne podejście filmu doprowadziło niektórych do opisania go jako "Amy Lite", oferując powierzchowną eksplorację jej życia bez angażowania się w pełen zakres jej doświadczeń i kwestii społecznych, które miały na nią wpływ.

"Back to Black, historia Amy Winehouse" błyszczy pod względem muzycznym i wizualnym, oddając istotę londyńskiej sceny muzycznej i prezentując autentyczne występy, które są echem samej Winehouse. Osadzenie filmu w prawdziwych londyńskich lokalizacjach dodaje mu autentyczności, przemawiając do osób zaznajomionych z jej historią i miastem.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

BACK TO BLACK. HISTORIA AMY WINEHOUSE | Oficjalny zwiastun | Kino Świat

Wróć

do góry ▲