Rozpoczyna się III Dolnośląski Festiwal Filmów Krótkometrażowych Long Story Short Film Festival

Dzisiaj rozpoczyna się trzecia edycja Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Long Story Short Film Festival. Przez trzy dni we wrocławskim Dolnośląskim Centrum Filmowym zobaczyć będzie można kilkadziesiąt krótkometrażowych obrazów z kraju i zagranicy, którym towarzyszyć będą spotkania z twórcami i aktorami. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Do konkursu festiwalowego, który jest jego najważniejszą częścią, zakwalifikowano 29 filmów (12 fabuł, 7 dokumentów i 10 animacji) spośród ponad 240 produkcji nadesłanych przez twórców. W konkursie filmowcy powalczą o statuetki Salamandry oraz czeki po 5 tysięcy złotych w każdej z trzech kategorii: fabuła, dokument oraz animacja. Zwycięzców wskaże jury w składzie: Okime Emiko (artystka wizualna, reżyserka video, operatorka obrazu), Łukasz Maciejewski (filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny), Paweł Kosuń (producent filmowy), Małgorzata Gorol (aktorka), Maciej Musiałowski (aktor), Oksana Kozakiewicz (aktorka) i Jarosław Perduta (aktor).

Dodatkowo przyznane zostaną także: Nagroda Prezydenta Wrocławia (5 tysięcy złotych), Nagroda Dziennikarzy (1000 zł) i Nagroda Publiczności (1000 zł).

Z pełnym programem festiwalu można zapoznać się TUTAJ.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲