Rozpoczyna się Lato z Muzami

Dzisiaj rozpoczyna się 24. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa Lato z Muzami w Nowogardzie. Tegoroczna edycja potrwa do 18. lipca. Ze szczegółowym programem filmowym można zapoznać się TUTAJ.

Lato z Muzami to wydarzenie łączące różne dziedziny sztuki. Jego trzonem jest festiwal filmowy, na którym prezentowane są najnowsze trendy filmowe oraz klasyczne dzieła wielkich mistrzów. Projekcjom towarzyszą spotkania z aktorami i twórcami prezentowanych filmów. Co roku przyznawana jest również specjalna honorowa nagroda, Laur Cisowy, dla wybitnego polskiego reżysera za całokształt dokonań artystycznych. Integralną częścią programu festiwalu jest konkurs Filmowa Młoda Polska, w trakcie którego prezentowane jest kilkanaście najnowszych krótkometrażowych filmów fabularnych, a profesjonalne jury przyznaje nagrodę Grand Prix.

Od 1998 r. festiwalowi towarzyszy Plener Malarski, podczas którego artyści z kraju i zagranicy uwieczniają pejzaże Nowogardu i okolic. Zwieńczeniem pleneru jest wernisaż i wystawa prac.

W trakcie Lata z Muzami odbywają się także koncerty, wernisaże, występy kabaretowe oraz spotkania z reżyserami, aktorami, krytykami, dziennikarzami i artystami z różnych dziedzin sztuki.

W tym roku na festiwalowy konkurs Filmowa Młoda Polska napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲