Rusza 26. Festiwal Orłów: Święto Polskiej Kinematografii!

8 stycznia rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Orłów, najważniejszej imprezy poświęconej polskiej kinematografii. Przez blisko miesiąc, od 8 stycznia do 3 lutego, warszawskie kino Iluzjon Filmoteki Narodowej-Instytutu Audiowizualnego stanie się miejscem magicznego spotkania z blisko 80 filmami oraz ponad 30 spotkaniami z twórcami. Bilety dostępne online oraz w kasach kina.

Gośćmi honorowymi tego wydarzenia będą największe gwiazdy polskiego kina, takie jak Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Eryk Kulm junior, Tomasz Schuchardt, Lena Góra, Eryk Lubos, Kinga Dębska, Andrzej Jakimowski, Jan Kidawa Błoński, Beata Dzianowicz, Dorota Kobieta Welchman, oraz Krzysztof Zanussi. To wyjątkowa okazja do poznania bogactwa polskiej kinematografii i zagłębienia się w jej kulisy.

Rozpoczęcie festiwalu zarezerwowane jest na głośny ukraiński dokument "20 dni w Mariupolu" w reżyserii Mścisława Czernowa, relacjonujący wstrząsające wydarzenia z oblężonego Mariupola. Film ten otworzy drzwi do niezwykłego świata filmowego, pełnego emocji i przemyśleń.

Kolejne dni festiwalu obfitować będą w największe hity roku, takie jak "Zielona granica" Agnieszki Holland, "Filip" Michała Kwiecińskiego, "Disco Boy" Giacomo Abbruzzese czy "Imago" Olgi Chajdas. Nie zabraknie również produkcji nominowanych do nagrody Oscara, takich jak "Skąd dokąd" Macieja Hameli czy "Apolonia, Apolonia" Lei Glob.

Festiwal to także okazja do spotkania z młodymi talentami polskiego kina, takimi jak Klaudiusz Chrostowski, Grzegorz Dębowski i Adrian Apanel. Wydarzenie zakończy się Galą 26. Orłów, podczas której ogłoszone zostaną tytuły filmów oraz nazwiska twórców nominowanych do prestiżowych nagród, a także laureat nagrody za Osiągnięcia Życia.

Nie przegap tego wyjątkowego święta polskiej kinematografii! Wyrusz w magiczną podróż filmową na 26. Festiwalu Orłów, gdzie spotkasz się z najnowszymi dziełami oraz gwiazdami naszego kina. Bilety dostępne już teraz!"

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲