Ruszył festiwal Etiuda&Anima 2023

MFF Etiuda&Anima 2023: Światowa Elita Twórcza na Polskiej Scenie

Rusza 30. edycja festiwalu od 21 do 26 listopada w Krakowie, a głównymi gwiazdami są etiudy i animacje. Z ponad 1700 zgłoszeń do konkursu etiud i 945 animacji do Anima 2023, komisja miała trudne wybory, ale wyłoniła 25 etiud i 44 animacje od twórców takich jak Claudius Gentinetta, Atsushi Wada czy Tomek Popakul.

Jubileuszowy program skupia się na retrospekcjach, prezentując ścieżki kariery laureatów festiwalu. Specjalny Złoty Dinozaur trafi w ręce Piotra Dumały, z towarzyszeniem najnowszego filmu "Fin del mundo?". W programie znajdą się również autoportrety twórców animacji, pokazy najciekawszych długometrażowych produkcji z ostatniego roku oraz gala wręczenia nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Festiwal nie zapomina o młodych widzach – przygotowano sekcję dla dzieci, warsztaty animacji, a także panel dotyczący równości płci w kinematografii. Seminarium zgromadzi aktywne zawodowo kobiety w branży filmowej, kładąc nacisk na ich obecność.

W ramach Case Study ujawnione zostaną tajniki produkcji animacji "In Side" oraz serialu "Szmatkowe królestwo". Sekcję Industry uzupełni talent market dla młodych twórców we współpracy z producentami animacji.

Nie przegapcie – 30. MFF Etiuda&Anima zaczyna się już dziś!

Zespół Kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲