„Śniła mi się Połonina” w kolejnych kinach

Film „Śniła mi się Połonina” miał swoją premierę 28. maja w kinie w Sanockim Domu Kultury. Od tego momentu film wędruje po kraju i jest pokazywany na seansach w kolejnych polskich kinach. Obraz wyreżyserowany przez Roberta Żurakowskiego jest opowieścią o Ludwiku Pińczuku, twórcy bieszczadzkiego schroniska „Chatka Puchatka”.

Film opowiada historię twórcy bieszczadzkiego schroniska „Chatka Puchatka”. Ludwik Pińczuk przez pół wieku nadludzkim wysiłkiem budował swoją legendę i kult schroniska na Połoninie Wetlińskiej. Nie tylko przetrwał w surowych warunkach, ale zdołał zbudować Chatkę własnymi rękami. Spełnił swoje marzenie. Prowadził schronisko z fantazją i sercem. Tysiące ludzi: artyści i zwykli turyści wciąż powracali na Połoninę odnajdując tam swój dom.

„Lutek” zbudował świat dla siebie i innych od podstaw, tworząc wspólnotę ludzi, których jak magnes przyciągało życie na połoninie – bez wygód, za to z niepowtarzalną, górską atmosferą. Magia tego miejsca bliska jest każdemu, kto choć raz tam zawędrował. To świat dzikich Bieszczadów, skłaniający do refleksji nad ludzkim losem – trudnym, twardym ale pełnym smaku życiem.

Nic jednak nie trwa wiecznie. Film jest zapisem wyjątkowego momentu w dziejach Bieszczadów. Dokument zatrzymuje czas na chwilę przed brutalną utratą domu przez bohatera. To świat współczesny go zabiera. Chatka Puchatka zostanie za chwilę zburzona a w jego miejsce powstanie nowoczesny górski budynek. Kończy się pewna epoka, zaczyna kolejna. Co się stanie z magią tego miejsca, teraz, gdy Chatka Puchatka już nie istnieje? Oto historia o znalezionym i utraconym domu.

 

Śniła mi się Połonina” (produkcja: 2022):

  • reżyseria: Robert Żurakowski,
  • scenariusz: Małgorzata Mielcarek,
  • zdjęcia: Mirosław Mazurkiewicz, Mateusz Mazurkiewicz,
  • muzyka: Dominik Muszyński,
  • produkcja: Mazurkiewicz Produkcja Filmowa,
  • koprodukcja: Telewizja Polska S.A., Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy, G&B Art.

Film zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszów w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Najbliższe projekcje filmu:

  • 21. lipca, godz. 19:00 – Kino Iluzjon w Warszawie,
  • 30. lipca, godz. 17:20 – Kino Centrum w Kaliszu,
  • 5. sierpnia, godz. 19:00 – OhKino we Wrocławiu.

Repertuar kin wyświetlających film „Śniła mi się Połonina” dostępna na kino.coigdzie.pl

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

 

Wróć

do góry ▲