Specjalny pokaz filmu „Not the science type. Kobiety w nauce”

Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu wraz z firmą produkcyjno-technologiczną 3M zapraszają na specjalny pokaz filmu dokumentalnego „Not the science type. Kobiety w nauce”. Film jest wstępem do głębszej rozmowy na temat równego dostępu do świata STEM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, matematyka) i wyzwań jakie stoją – przede wszystkim – przed dziewczętami i kobietami, które chcą podążać technicznymi, ścisłymi ścieżkami.

W dyskusji udział wezmą:

  • Janina Bąk – propagatorka nauki, statystyk,
  • Eliza Durko – prezes Fundacji Inspiring Girls Polska,
  • Radek Kaskiewicz – dyrektor zarządzający 3M,

Moderatorką dyskusji będzie Karolina Głowacka – autorka podcastu Radio Naukowe.

Organizatorzy zapraszają w najbliższy poniedziałek (14.03.2022) na godz. 18:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Not the science type. Kobiety w nauce”, reż. Julio Palacio, dokumentalny, produkcja USA, 2021, 32 min. Obsada: Gitanjali Rao, Jayshree Seth, Ciara Sivels, Jessica Taffe.

Bohaterkami filmu są 4. kobiety nauki. Od lat zdobywają one uznanie w takich dziedzinach, jak mikrobiologia i inżynieria jądrowa, przełamując stereotypy i stawiając czoła dyskryminacji ze względu na płeć, rasę i wiek. Choć nie zawsze uważały się za "typ naukowca", teraz są w stanie działać na rzecz równości w dziedzinie nauk ścisłych.

Kiedy ludzie myślą o naukowcu, często mają przed oczami stereotypowy obraz białego mężczyzny w fartuchu laboratoryjnym i okularach. Ten film szybko obali to przekonanie. Poznacie niezwykłe kobiety, które tworzą nową przyszłość, działając na rzecz lokalnych i globalnych wyzwań. Wymyślają innowacje, opracowują patenty, zdobywają nagrody.

Film "Not the Science Type", wyprodukowany przez 3M i Generous Films, rozpoczyna głębszą dyskusję na temat równego dostępu do STEM (nauki ścisłe, przyrodnicze, technologia, inżynieria i matematyka). Film pokazywany był na tegorocznym Festiwalu Sundance w kategorii filmów korporacyjnych.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲