Splat!FilmFest 2022

Od 26. do 30. października w Warszawie w Kinotece oraz we Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival.

Jest to festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego. Misją organizatorów jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego.

Główna część programu to premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego, których nie można jeszcze oglądać w polskich kinach.

W marcu 2022 roku Splat!FilmFest został uznany przez popularny amerykański magazyn Dread Central jednym z najlepszych horrorowych festiwali na świecie. To już kolejne wyróżnienie tej skali. Dwa lata wcześniej festiwal znalazł się na liście „25 najlepszych festiwali kina gatunkowego na świecie” amerykańskiego magazynu filmowego „Movie Maker Magazine”.

Splat!FilmFest jest członkiem prestiżowej The Méliès International Festivals Federation (dawniej European Fantastic Film Festivals Federation).

Harmonogram festiwalu i aktualny repertuar wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty oraz warszawskiej Kinoteki dostępny na kino.coigdzie.pl.

Po stacjonarnych edycjach festiwalu, przeniesie się on do internetu. W dniach 3-13.11.2022 roku dostępnych będzie online 46 festiwalowych filmów.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲