Splat!FilmFest rusza online

Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival po dwóch edycjach stacjonarnych odbywających się w Warszawie (edycja główna w Kinotece) oraz we Wrocławiu (w Kinie Nowe Horyzonty), przenosi się do internetu. W dniach 3-13.11.2022 roku czterdzieści sześć festiwalowych filmów dostępnych będzie online.

Splat!FilmFest to festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego. Organizatorzy jako swoją misję wskazują prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Zasadniczą częścią programu są premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego – są to filmy, których nie można jeszcze oglądać w polskich kinach.

W marcu 2022 roku Splat!FilmFest został uznany przez popularny amerykański magazyn Dread Central jednym z najlepszych horrorowych festiwali na świecie. To już kolejne wyróżnienie tej skali. Dwa lata wcześniej festiwal znalazł się na liście „25 najlepszych festiwali kina gatunkowego na świecie” amerykańskiego magazynu filmowego „Movie Maker Magazine”.

Splat!FilmFest jest członkiem prestiżowej The Méliès International Festivals Federation (dawniej European Fantastic Film Festivals Federation).

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲