Spotkanie z kinem ukraińskim: Cinema Ukraina

Cinema Ukraina inauguruje cykl filmowy w Warszawie

Już jutro w stolicy rozpocznie się nowy, emocjonujący cykl filmowy "Cinema Ukraina", zorganizowany przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy we współpracy z Festiwalem Filmowym Ukraina. Wydarzenie to ma na celu promowanie ukraińskiej sztuki filmowej oraz integrację społeczności polskiej i ukraińskiej poprzez szereg wydarzeń kulturalnych rozłożonych na najbliższe pół roku.

Pierwszym wydarzeniem inauguracyjnym, które odbędzie się 25 kwietnia, jest masterclass z ukraińską kostiumografką Galą Otenko, znana z współpracy przy takich filmach jak "Obywatel Jones" Agnieszki Holland. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki tworzenia kostiumów filmowych, które przekazują widzom emocje i charakter postaci. Wydarzenie odbędzie się w Studiu U20 i jest otwarte dla publiczności, choć wymaga wcześniejszej rezerwacji wejściówek.

Tego samego dnia wieczorem, widzowie będą mieli szansę na udział w specjalnym pokazie filmu "Dovbush. Tajemnica czarnych gór" w reżyserii Olesia Sanina. Po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorem Mateuszem Kościukiewiczem oraz Galą Otenko, gdzie będzie można porozmawiać o filmie i jego produkcji. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Beata Kwiatkowska.

Oba te wydarzenia to tylko początek serii bezpłatnych pokazów filmowych, paneli dyskusyjnych z twórcami oraz warsztatów mistrzowskich, które będą miały miejsce co miesiąc w Centrum Kultury Filmowej. Organizatorzy planują także letnie kino z dodatkowymi projekcjami filmów ukraińskich, a wszystkie wydarzenia będą dostępne również online na platformie vod.warszawa.pl.

Zapraszamy wszystkich miłośników filmu do uczestnictwa w tych wyjątkowych wydarzeniach, które łączą w sobie sztukę filmową z ważnym przesłaniem kulturowym i społecznym. Więcej informacji oraz możliwość rezerwacji biletów dostępne są na stronie Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲