Spotkanie z Tomaszem Raczkiem - Ekspertem Kina i Krytykiem Filmowym

Spotkanie w Toruniu

7 listopada 2023 roku, o godzinie 18:00, odbędzie się wyjątkowe spotkanie z jednym z najważniejszych ekspertów kina w Polsce - Tomaszem Raczkiem. Wydarzenie zaplanowane jest w Książnicy Kopernikańskiej, usytuowanej przy ulicy Słowackiego 8 w Toruniu. To niezwykła okazja dla miłośników filmu i kultury, by spotkać cenionego dziennikarza radiowego i telewizyjnego, redaktora naczelnego Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, oraz autora audycji "Raczek movie" w Radiu Nowy Świat, a także wideorecenzji na platformie YouTube.

Tomasz Raczek przez wiele lat współprowadził popularny telewizyjny cykl filmowy "Perły z lamusa" wraz z Zygmuntem Kałużyńskim. Obecnie, jako uznany ekspert kina, prowadzi kinoterapię na różnych płaszczyznach, w kinach, radiu i internecie. Jego bogate doświadczenie obejmuje pracę jako kierownik literacki Zespołu Filmowego "Oko," a także bycie redaktorem naczelnym czasopism takich jak "Playboy," "Film" i "Voyage."

Tomasz Raczek jest również cenionym krytykiem filmowym, a jego autorskie audycje i wideorecenzje zdobyły szerokie grono odbiorców. Dziennikarz ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, takich jak Wiktora, Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a także tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Spotkanie z Tomaszem Raczkiem to wyjątkowa okazja, by poznać historię i dorobek tego wybitnego eksperta kina oraz porozmawiać z nim o światowej kinematografii. Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Instytutu Książki, dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Warto wziąć udział, ponieważ wstęp na spotkanie jest całkowicie bezpłatny.

To niepowtarzalna okazja, by spotkać Tomasza Raczka i podzielić się pasją do kina!

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲