Za tydzień startują Animocje

18.04.2021 roku rozpocznie się 10. Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE. Odbędzie się w formule online i potrwa do 24.04.2021 roku. Na Festiwal napłynęło prawie 700 zgłoszeń. Najliczniejszą grupę stanowiły animacje z Polski, Francji i Hiszpanii, jednak pojawiły się też filmy z całego świata m.in. z Dominikany, Egiptu, Indonezji, Iranu, Meksyku i Peru. Ostatecznie do konkursów festiwalowych zakwalifikowano 90 filmów. Organizatorzy postawili na różnorodność i wszechstronność animacji. W repertuarze pojawiły się więc filmy poruszające istotne tematy życia codziennego (relacje, tożsamość, polityka), ale także luźniejsze w formie i treści. Program tegorocznych Animocji dostępny jest TUTAJ.

Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE organizowany jest w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2011 roku. Wydarzenia festiwalowe to, obok projekcji filmów (w tym wielu polskich premier), także spotkania ze znakomitymi gośćmi ze świata animacji, prezentacje krótkich form animowanych, warsztaty, wystawy. W ramach Festiwalu odbywają się konkursy filmów krótkometrażowych: Konkurs Międzynarodowy o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany (Grand Prix) oraz Konkurs Filmów dla Dzieci. Przyznawane są także nagrody w takich kategoriach jak: Grand Prix, Najlepszy Film Polski, Najlepszy Film dla Dzieci, Nagroda Publiczności, Nagroda za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu.

Oprócz wiosennego festiwalu Animocje to także całoroczne działania pod hasłem „Animocje 365”, pod którym kryją się m.in. seanse filmowe dla dzieci (Małe Animocje), ale i starszych widzów (Animocje prezentują).

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲