Startuje 12 American Film Festival

Dzisiaj we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty rozpoczyna się 12. American Film Festival. Filmem otwarcia jest „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” w reżyserii Wesa Andersona.

W programie znalazło się ponad 100 filmów (w tym 54 polskie i 12 międzynarodowych premier), pogrupowanych w kilka sekcji. Są to: Highlights, Festival Favorites, Konkurs Spectrum, Portrety, Perspektywy, Konkurs American Docs, Special Screenings, Special Docs, Powroty, John Waters: Retrospektywa, Jonas Mekas: Retrospektywa, Ida Lupino: Retrospektywa, 7 wczesnych filmów Jima Jarmuscha, Sezon, American Shorts.

W ramach festiwalu będą miały miejsce liczne wydarzenia towarzyszące: spotkania z twórcami prezentowanych filmów, Czytanie Ameryki - spotkania literackie prowadzone przez Michała Nogasia, Jazz Morning Kids (poranki z muzyką na żywo) czy masterclass Johna Watersa.

American Film Festival to jedyny festiwal w Polsce (ale także w Europie Środkowo-Wschodniej) prezentujący wyłącznie kino amerykańskie, od artystycznego undergroundu do ambitnych produkcji hollywoodzkich. Misją AFF jest pokazywanie innego oblicza kina amerykańskiego niż to, jakie oglądamy na co dzień w kinach sieciowych.

12. American Film Festival potrwa do 14 listopada.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲