Startuje 50. Lubuskie Lato Filmowe

Dzisiaj w Łagowie rozpoczyna się jubileuszowa 50. edycja Lubuskiego Lata Filmowego. Całość potrwa aż do 5. września. Szczegółowy program można znaleźć TUTAJ.

Lubuskie Lato Filmowe to najstarszy w Polsce (istnieje od 1969 roku) festiwal filmowy odbywający się w Łagowie w województwie lubuskim. Na początku był to jedyny ogólnopolski festiwal filmów krajowych. Od 1990 roku stał się festiwalem międzynarodowym.

Lubuskie Lato Filmowe jest festiwalem filmów a jednocześnie swego rodzaju forum dyskusyjnym, miejscem wymiany doświadczeń z czasu wielkich przemian – w tym również przemian modelu kinematografii. Do Łagowa zjeżdżają na ten czas autorzy filmów, aktorzy i krytycy filmowi, którzy uczestniczą w seminariach oraz w dyskusjach z publicznością.

Festiwal to także konkursy: Konkurs Krótkich Filmów Fabularnych, Konkurs Filmów Fabularnych, Konkurs Filmów Dokumentalnych. Jury przyznaje trzy główne nagrody: Grand Prix, czyli Złote Grono, oraz Srebrne i Brązowe Grono.

Inny element festiwalu to Forum Lubuskiego Lata Filmowego, którego temat wyznacza najważniejszy w danym roku kierunek dyskusji nad kondycją kinematografii uczestniczących w festiwalu oraz problemami dominującymi w danym roku w filmach prezentowanych na festiwalu.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲