Studio Munka przedłuża nabór do programów filmowych

Studio Munka SFP do 28. lutego przedłuża nabór do swoich flagowych programów: „Trzydzieści Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”. Są one skierowane do studentów i absolwentów szkół filmowych, ale także do osób, które – mimo braku formalnego wykształcenia filmowego – mają doświadczenie reżyserskie.

Trzydzieści Minut - program poświęcony fabułom krótkometrażowym o tematyce współczesnej o metrażu 15-30 minut.

Młoda Animacja - celem programu jest umożliwienie młodym filmowcom zrealizowanie debiutanckiego filmu animowanego w profesjonalnych warunkach. Program zakłada powstanie filmów 5-10 minutowych.

Pierwszy Dokument - celem programu jest umożliwienie młodym filmowcom debiutu dokumentalnego w profesjonalnych warunkach. Program zakłada powstanie rocznie do dziesięciu filmów 10-15-minutowych.

O randze programów Studia Munka świadczą m.in. niezliczone nagrody festiwalowe dla filmów, które powstały w wyniku dotychczasowych naborów. Wśród reżyserów, którzy tu debiutowali, nie brakuje nazwisk, które dziś nadają ton rodzimej kinematografii. To właśnie w Studio Munka swoje pierwsze filmy realizowali m.in.: Piotr Domalewski, Agnieszka Smoczyńska, Maria Sadowska, Bartosz Konopka, Kuba Czekaj, Bartosz Kruhlik, a także aktorzy Olga Bołądź i Piotr Trojan.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲