Szansa dla Młodych Filmowców: KAMERALNE LATO

SCRIPTMARKET.PRO, podczas 17. edycji Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu

Trwa nabór na pitchingi scenariuszy filmowych w ramach prestiżowego wydarzenia SCRIPTMARKET.PRO, które odbędzie się podczas 17. edycji Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu. To unikalna szansa dla młodych twórców na przedstawienie swoich projektów przed gronem ekspertów branżowych i zdobycie cennych doświadczeń oraz kontaktów.

SCRIPTMARKET.PRO, będące integralną częścią KAMERALNEGO LATA, oferuje uczestnikom bogaty program obejmujący wykłady, debaty, konsultacje, panele dyskusyjne oraz case studies. Wszystko to w towarzystwie uznanych reżyserów, scenarzystów, producentów i dystrybutorów, a także przedstawicieli czołowych szkół filmowych w Polsce. Sekcja ta słynie z tworzenia platformy do zaawansowanego networkingu, co jest nieocenionym wsparciem dla wschodzących talentów filmowych.

W tym roku, powracają także oczekiwane pitchingi scenariuszy filmowych. Uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty przed komisją ekspercką, w skład której wejdą specjaliści z dziedziny reżyserii, produkcji, finansowania i dystrybucji filmowej. To doskonała okazja, by sprawdzić swoje umiejętności pitchingowe oraz zyskać konstruktywną krytykę od doświadczonych profesjonalistów.

Aby wziąć udział w pitchingach, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie SCRIPTMARKET.PRO, zawierający podstawowe informacje o scenariuszu, logline oraz krótki treatment. Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem, który precyzuje szczegółowe wymogi oraz kwestie prawne związane z adaptowanymi dziełami.

Nabór trwa do 17 czerwca 2024 roku, a lista zakwalifikowanych projektów zostanie opublikowana do 21 czerwca 2024 roku na oficjalnej stronie KAMERALNEGO LATA oraz w mediach społecznościowych festiwalu.

Organizatorem Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO jest Stowarzyszenie FILMFORUM. Projekt KAMERALNE LATO jest wspierany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Mazowieckie oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami wydarzenia są m.in. Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Mazowiecki Instytut Kultury oraz Sekcja Młodych Producentów KIPA.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲