Szlakiem katowickich lokacji filmowych

Silesia Film zaprasza na filmowe oprowadzanie po Katowicach. 16. kwietnia (w godz. 12:00-14:00) autorski spacer poprowadzi Ryszard Nakonieczny (architekt) oraz Mariusz Ciszewski (filmoznawca, współautor cyklu „Lekcje filmowe” w katowickim Kinie Kosmos). To kuratorskie oprowadzanie towarzyszy plenerowej wystawie „Szlakiem Lokacji Filmowych”, która przedstawia wybrane filmy koprodukowane przez Instytucję Filmową Silesia Film, które były realizowane w województwie śląskim, dzięki dofinansowaniu ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego. Wydarzenie ma miejsce w ramach obchodów jubileuszu piętnastolecia Śląskiego Funduszu Filmowego „15 lat w akcji!”

Poznaj miejsca w Katowicach, gdzie działa się magia kina! Zobacz i posłuchaj filmowe historie związane z wieloma miejscami. Jakie filmowe tajemnice kryje Spodek, nieistniejący hotel „Silesia” czy legendarny peron 5. katowickiego Dworca PKP? Zobacz gdzie w Katowicach kręcono kultowe filmy „Jesteś Bogiem”, „Obywatela Jonesa” (reż. Agnieszka Holland) czy „Dolinę Bogów” z Johnem Malkovichem? Dowiedz się dlaczego architektura stolicy Górnego Śląska jest tak atrakcyjna dla filmowców?

Spacer rozpocznie się 16.04.2023 roku o godz. 12:00. Zbiórka przy Śląskim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Jagiellońskiej 25. Trasa oprowadzania ma długość około trzech kilometrów (całośc na terenie Katowic). Bilety w cenie 10 zł. (można je kupić na filmowa.net oraz w kasach Kina Kosmos, Kina Światowid i Kinoteatru Rialto).

Oprowadzanie będzie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową (poruszających się na wózkach) oraz osób niesłyszących. Osoby, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu i chcą skorzystać ze wsparcia tłumacza PJM, po zakupie biletu proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres: m.ciszewski@silesiafilm.com z dopiskiem „PJM”.

Drugi termin kuratorskiego oprowadzania po Katowicach „Szlakiem lokacji filmowych” wyznaczono na niedzielę, 23.04.2023 roku na godzinę 12:00.

Wystawa „Szlakiem Lokacji Filmowych” dostępna na terenie Katowic w dniach 1.04-3.05.2023 roku oraz 22.05-30.09.2023 roku.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲