Sztuka widzenia – o filmie inaczej

Kino Muranów w Warszawie zaprasza na spotkanie z cyklu „Sztuka widzenia”. Cykl ten ma na celu poszerzenie wiedzy pionu operatorskiego, edukacja studentów, a także popularyzacja zawodu przez przybliżanie wkładu autora zdjęć w ostateczny kształt dzieła filmowego od strony artystycznej, jak i technicznej.

26. stycznia (od godz. 19:00) bohaterem spotkania będzie Krzysztof Ptak, autor zdjęć do filmu „Dom zły” w reż. Wojciecha Smarzowskiego. Spotkanie będzie przebiegało według ustalonego już schematu, a więc: wprowadzenie, projekcja filmu, spotkanie z twórcami.

W temat wprowadzi słuchaczy i widzów pani prof. PWSFTviT dr hab. Katarzyna Taras (filmoznawca i krytyk filmowy, wykładowa łódzkiej Szkoły Filmowej). Przybliży ona tematykę filmu i zasygnalizuje wybrane (szczególnie interesujące w kontekście pracy operatora) fragmenty prezentowanego obrazu. Następnie odbędzie się projekcja filmu „Dom zły”, a po niej spotkanie z twórcami. Gośćmi będą reżyser Wojciech Smarzowski, mistrz oświetlenia Marek Modzelewski oraz Piotr Śliskowski, autor zdjęć i wieloletni współpracownik Krzysztofa Ptaka.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲