Tajemnica Vincenta: relacja z premiery z reżyserem!

Relacja z premiery filmu

"Vincent musi umrzeć" oraz spotkanie z reżyserem Stéphanem Castangiem.

W minioną sobotę, w atmosferze napięcia i oczekiwania, odbyła się premiera filmu "Vincent musi umrzeć", który okazał się prawdziwym przełomem w polskim kinie niezależnym. Wydarzenie zgromadziło liczne grono zaproszonych gości, a jego punktem kulminacyjnym było spotkanie z francuskim reżyserem Stéphanem Castangiem, który przybył specjalnie z Francji, aby podzielić się swoją wizją filmu oraz odpowiedzieć na pytania widowni.

Film "Vincent musi umrzeć" to prawdziwa perła w koronie polskiej kinematografii. Opowiadając historię Vincenta, postaci z dnia codziennego, który nagle staje się celem tajemniczych ataków, film stawia widza w środku koszmaru, który zaczyna toczyć się na ekranie. Główny bohater postanawia zgłębić tajemnicę swojej niewytłumaczalnej niepopularności, co prowadzi go do spotkania z tajemniczą kelnerką i psem Sułtanem.

Spotkanie z reżyserem Castangiem było wyjątkową okazją dla publiczności do bliższego poznania koncepcji i przesłania filmu. Castang podkreślił, że choć wydawać się może, że historia filmu jest apokaliptyczna, to dla niego istotne było zrozumienie, co dzieje się w trakcie katastrofy, a nie to, co będzie po niej. Reżyser wyraził również swoje przekonanie, że mimo trudnych okoliczności miłość nadal jest możliwa, pod warunkiem świadomości, że jako ludzie jesteśmy zdolni do niebezpiecznych zachowań.

Podczas dyskusji reżyser podkreślił, że celem filmu było przede wszystkim pokazanie, że przemoc nie ma usprawiedliwienia, nawet w przypadku osób, które wydają się na to zasługiwać. W filmie poruszane są różne formy przemocy, reżyser przyznał, że "razem ze scenarzystami chcieliśmy zrobić pewną inwentaryzacje różnych rodzaj przemocy - bo w filmie mamy przemoc fizyczną, społeczną i werbalną". Ponadto, Castang zwrócił uwagę na znaczenie reprezentacji różnych typów ciał w filmie: "to co było dla mnie tez istotne to to byśmy mieli w tym filmie takie zwykłe ciała dlatego wybrałem do tej roli Karim - człowiek zwyczajny, ze zwykłym ciałem" oraz na tematy tabu, takie jak przemoc wobec dzieci.

Zachęcamy wszystkich do wybrania się do kina na seans filmu "Vincent musi umrzeć", który nie tylko zapewnia niezapomniane wrażenia kinowe, ale również skłania do refleksji nad istotnymi tematami społecznymi i ludzkimi relacjami.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲