Teatr zaprasza na kino… na dach

16. czerwca rusza najefektowniejsze kino plenerowe w Gdańsku. Kino na Dachu Teatru Szekspirowskiego zaprasza na szóstą edycję, która będzie trwała dłużej, a odbędą się aż 33. pokazy filmowe.

Zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na najważniejszych światowych festiwalach filmowych (Berlinale, Cannes, Sundance, Wenecja). Pojawią się też filmy o charakterze wielkomiejskim, których akcja rozgrywa się w wielkich metropoliach oraz filmowe powtórki z Nowym Jorkiem w tle. W programie znalazły się m.in. wielkomiejskie obrazy: „Frances Ha” Noah Baumbacha oraz „Tylko Kochankowie Przeżyją” Jima Jarmuscha, dystopijny brytyjski „High Rise” Bena Wheatleya, roztańczona „Ema” Pablo Laraina z Chile, a także bardzo osobiste i kameralne „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego. Program Kina na Szekspirowskim to również filmy, które na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiały się na chwilę w kinach w przerwach pomiędzy kolejnymi lockdownami i których widzowie mogli nie mieć okazji zobaczyć na dużym ekranie: „Palm Springs” Maxa Barbakowa, „Sound of Metal” Dariusa Mardera, „Tylko zwierzęta nie błądzą” Dominika Molla, „Kłamstewko” Lulu Wang. Ze względu na ograniczenia ilościowe widowni większość filmów zagrana zostanie dwukrotnie w różnych terminach a nowością w tym roku będą na koniec sierpnia pokazy pełnometrażowych animacji z partnerskiego festiwalu Animafest Gdańsk, czyli 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Gdańsku.

Bilety na pokazy w cenie 14 zł. W przypadku deszczowej prognozy pogody wybrany seans będzie przekładany na inny termin. Kino na Dachu Teatru Szekspirowskiego zaprasza 3-4 razy w tygodniu w dniach 16.06-31.08.2021 roku. Całość z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i rygoru sanitarnego.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲