To dzisiaj wystartował Festiwal Filmowy Spektrum 2023!

Festiwal kinowy w Świdnicy

Dzisiaj rozpoczyna się niezwykłe wydarzenie dla miłośników kina i sztuki filmowej - dziewiąta edycja Festiwalu Filmowego Spektrum! Od teraz przez cały tydzień, mieszkańcy Świdnicy i wszyscy entuzjaści filmu mogą cieszyć się ponad 50 filmami, konkursami, interesującymi gośćmi i innymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów.

Tegoroczne hasło festiwalu - "Zachowaj Zmiany" - wskazuje na to, że festiwal to nie tylko okazja do oglądania filmów, ale także czas refleksji nad przemianami w naszym świecie. Spektrum to międzynarodowy festiwal filmowy, który skupia się na prezentacji filmów w ramach 5 sekcji konkursowych, zarówno pełnometrażowych, jak i krótkometrażowych. To wydarzenie, które od zawsze łączy ludzi kochających kino.

Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, podkreśla, że festiwal to nie tylko forma rozrywki, ale przede wszystkim pretekst do wspólnego odczuwania i tworzenia wyjątkowej atmosfery. W czasie festiwalu, kino staje się narzędziem do wyrażania emocji, refleksji i inspiracji, a widzowie wspólnie płaczą, śmieją się, dyskutują i celebrują sztukę filmową.

Dziewiąta edycja festiwalu utrzymuje swoje tradycje i niezmienny format, obejmując konkursy takie jak Konkurs Spektrum, Konkurs Closer oraz selekcję krótkometrażowych filmów "Okiem Młodych". Jest to również okazja do promocji nowych talentów i narracji filmowych, przy jednoczesnym zachowaniu wartości takich jak lokalność, relacje międzyludzkie i zrównoważony rozwój wydarzeń kulturalnych.

Festiwal Filmowy Spektrum 2023 potrwa od 24 do 29 października, a pełen program oraz szczegóły dostępne są na oficjalnej stronie internetowej spektrum.pl.

Zaplanujcie swoje seanse i dołączcie do festiwalowej atmosfery, która pozwoli wam odkryć różnorodność filmowej twórczości i pozostawić się porwać magii kina. Rozpoczyna się tydzień pełen emocji, inspiracji i refleksji, a dzisiejszy dzień to znakomity moment, aby wraz z Festiwalem Filmowym Spektrum celebrować sztukę filmową. Przybywajcie do Świdnicy i cieszcie się kinem na najwyższym poziomie!

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲