Trwa Anarchistyczny Festiwal Filmowy

Po pandemicznej przerwie powraca Anarchistyczny Festiwal Filmowy. Projekcje w ramach festiwalu mają miejsce w warszawskim Kinie Muranów w dniach 24-26.06.2022 roku.

Anarchistyczny Festiwal Filmowy przygląda się za pomocą filmów aktualnym problemom i zagadnieniom społecznym. Przybliża filmy opowiadające samoorganizowaniu się pracowników wobec wyzysku, o ruchu antyfaszystowskim, feminizmie, ekologii, walkach socjalnych, historii ruchu robotniczego. Obnaża za pomocą kina problemy współczesnego świata, ale również przygląda się ich rozwiązaniom, które idą od dołu, dzięki organizowaniu się zwykłych ludzi. Wyświetla filmy, których często nikt inny nie chce pokazać. Dyskusjami po filmach pobudzamy do myślenia i działania, by zmieniać otaczającą nas rzeczywistość na lepszą i sprawiedliwszą.

Zobaczyć będzie można następujące filmy: „Monopol na przemoc” (reż. David Dufresne), „Stolen Fish. Kiedy zabraknie ryb” (reż. Małgorzata Juszczak), „Juanas: odważne kobiety” (reż. Sandra Godoy), „Śmierć Guillema” (reż. Carlos Marqués-Marcet).

Harmonogram projekcji oraz aktualny repertuar Kina Muranów w Warszawie znaleźć można na kino.coigdzie.pl.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲