Trwa nabór na 13. Short Waves Festival

Do 14 marca 2021 roku trwa nabór na 13. edycję Short Waves Festival, która odbędzie się w dniach 14-20.06.2021 w Poznaniu. Short Waves Festival to zestaw wydarzeń filmowych, rozproszonych w przestrzeni miejskiej Poznania. Zasadniczą ich częścią są pokazy konkursowe filmów krótkometrażowych w pięciu kategoriach: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Polski, Dances with Camera, Urban View oraz Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych. Short Waves Festival to również filmowe pasma tematyczne (Comedy, Horror, Kinky Shorts, program fokusowy oraz nowatorskie wydarzenia audiowizualne).

Konkurs Międzynarodowy to główny konkurs Festiwalu, do którego przystąpią najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 30 minut. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Celem konkursu jest skonstruowanie różnorodnego programu, który zachwyci publiczność świeżym spojrzeniem na współczesne kino oraz autorskim językiem filmowym.

Konkurs Polski przeznaczony jest wyłącznie do filmów wyprodukowanych w Polsce, trwających do 30 minut. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Konkurs ma na celu zaprezentowanie panoramy najnowszych krótkich form filmowych, widzianej okiem polskich twórców i tym samym, poprzez prezentację na festiwalu, otwarcie im drogi do międzynarodowej kariery.

Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych to konkurs filmów krótkometrażowych z pogranicza filmu i video-artu trwających nie dłużej niż 30 minut i powstałych nie wcześniej niż w październiku 2019, bez dodatkowych ograniczeń formalnych i gatunkowych.

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Do konkursu przystąpią produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

Urban View to międzynarodowy konkurs filmów związanych z architekturą, urbanistyką i designem rozumianych zarówno jako dziedziny sztuki, jak i ich aspekty społeczne, kulturowe bądź ekonomiczne. Budynek, ulica, park czy obiekt nie mogą stanowić jedynie scenografii, tła dla fabuły, lecz muszą pełnić kluczową dla filmu rolę. Do konkursu Urban View dopuszczone są formy fabularne, dokumenty, animacje, teledyski oraz eksperymenty.

Laureatów konkursów wyłoni międzynarodowe jury, a publiczność zgromadzona na pokazach konkursowych zdecyduje również o przyznaniu Nagrody Publiczności.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲