Trwają zapisy na 48HFP Poland

ZRÓB FILM w dwie doby i pokaż go na Festiwalu w Cannes! Ruszyły zgłoszenia do 48 Hour Film Project. Zapisy na konkurs 48HFP Poland trwają do końca sierpnia.

Popularny na świecie projekt angażuje co roku tysiące filmowych amatorów, studentów szkół artystycznych i profesjonalnych twórców, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności stworzenia filmu pod presją czasu.

Wydarzenie rozpoczyna się tzw. kickoff’em, czyli odprawą, podczas której losuje się gatunek filmowy i bierze udział w prezentacji elementów, których wykorzystanie w filmie jest obowiązkowe. Należą do nich: rekwizyt, imię i nazwisko bohatera i jego zawód oraz fragment dialogu. W każdym filmie musi się również zostać pokazana Warszawa, która jest gospodarzem 48HFP. Może to być panorama, charakterystyczny kadr lub, jeśli ekipa jest spoza Warszawy, obraz, fotografia albo ciekawy plakat.

Po zakończeniu spotkania czas rusza i drużyny mają 48 godzin na napisanie scenariusza, wybranie lokacji, zorganizowanie sprzętu, podzielenie ról, nakręcenie filmu i jego zmontowanie.

Konkurs daje możliwość stworzenia ekipy filmowej zarówno profesjonalistom, studentom, jak i osobom stawiającym w filmie pierwsze kroki. To także doskonała okazja, żeby nawiązać nowe kontakty i zawrzeć znajomości z ludźmi kina. Często jest pierwszym poważnym krokiem w kierunku kariery w tej branży.

W miesiącu poprzedzającym konkurs organizowane są warsztaty, spotkania i masterclassy. Można na nich poznać tajniki poszczególnych etapów tworzenia filmu. Prowadzone są też wykłady z reżyserami i aktorami.

Udział w wielu tych wydarzeniach jest otwarty dla wszystkich, nie trzeba być zarejestrowanym.

48HFP jest konkursem międzynarodowym - zwycięska ekipa polskiej edycji rusza w świat na Festiwal Filmapalooza, a potem ma szansę na pokaz na prestiżowym Short Corner w Cannes.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Przestrzeń Filmowa.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲