Ukraińska Komedia "Smak wolności"

Ukraińska komedia romantyczna "Smak wolności" pojawi się na ekranach polskich kin od 31 maja. Film opowiada historię młodej kucharki Warii, która traci pracę w przydrożnej kawiarni i postanawia przenieść się do dużego miasta, by udowodnić, że może zostać szefową kuchni w renomowanej restauracji. W swojej podróży inspiruje się książką Olgi Franko – ukraińskiej autorki bestsellerowych książek kucharskich, której dzieła były zakazane w ZSRR.

„Smak wolności” to pogodna opowieść, która podbiła serca ukraińskich widzów i stała się przebojem tamtejszych kin. Postać Olgi Franko, zagrana przez Irmę Vitowską, stanowi kluczowy element filmu. Jej książki, popularne wśród ukraińskich gospodyń w latach 20. i 30. XX wieku, stały się cennym źródłem inspiracji dla głównej bohaterki. Film jest hołdem dla bogatej kultury kulinarnej Ukrainy i jej tradycji, promując je w nowoczesny i atrakcyjny sposób.

Reżyserem filmu jest Oleksandr Berezan, a w obsadzie znaleźli się m.in. Iryna Kudashova, Tetiana Malkova, Jamala – zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji w 2016 roku, oraz polski aktor Tomasz Sobczak. Wszyscy aktorzy grający role kucharzy odbyli szkolenia u prawdziwych szefów kuchni i staże w restauracjach, co dodaje autentyczności ich występom.

Film "Smak wolności" to wspaniała propozycja dla całej rodziny, łącząca humor, emocje i inspirujące przesłanie o determinacji i dążeniu do realizacji marzeń. Od 31 maja film będzie można obejrzeć w wybranych kinach w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu, Łodzi, Olsztynie, Nowym Sączu i Kielcach.

Jest to możliwość by zanurzyć się w urokliwy świat ukraińskiej kuchni i kultury dzięki filmowi „Smak wolności” – pełnej humoru i emocji opowieści o miłości i determinacji. Film na pewno zachwyci widzów swoją ciepłą i inspirującą historią oraz doskonałymi kreacjami aktorskimi.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲