Uroczysta premiera filmu „Drgania Świetlików”

Film dokumentalny „Drgania Świetlików” będzie miał swoją uroczystą premierę w Kinie Iluzjon w dniu 28. marca o godz. 19:00. Premierę patronatem objęła Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

Film w reżyserii Hanki Brulińskiej opowiada o Andrzeju Golejewskim – aktorze, który przeszedł wyboistą drogę ocierając się o bezdomność. Obraz porusza tematy losu człowieka, wykluczenia artysty, osamotnienia i walki o ideały.

Andrzej Golejewski szerszej widowni znany jest z komedii Wyjście Awaryjne. Przez szesnaście lat był związany ze sceną lubelską Teatru im J. Osterwy w Lublinie a wcześniej przez dziesięć lat współpracował z Teatrem na Woli w Warszawie. Tadeusz Łomnicki nazwał go swoim następca i wróżył mu wielką karierę, a role teatralne aktora były bardzo doceniane przez krytykę. W tworzonym przez dziesięć lat filmie – którego produkcja została umożliwiona dzięki datkom z portalu zrzutka.pl. –  zobaczyć można nie tylko wielki talent, wyboistą drogę życiową naznaczoną chorobą czy fascynujący świat myśli głównego bohatera, ale również jego konsekwentną walkę o ideały.

Interesująca jest również niespotykana wrażliwość aktora na przyrodę. Intymny i niezwykły sposób w  jaki rozmawia z drzewami i zwierzętami napawa nadzieją i skłania do głębszych refleksji na temat związku z naturą we współczesnym świecie.

Reżyser Hanka Brulińska tak wypowiedziała się o bohaterze jej filmu: „Dla aktora Andrzeja Golejewskiego – bohatera mojego filmu ta realizacja była udaną psychoterapią – spełnieniem jego marzenia. Artysta mógł doświadczać siebie, wychodząc poza własne granice. Stał się na moment wszechmocnym, tworzącym siebie na nowo, według własnych wyobrażeń”.

 

Drgania Świetlików”:

  • reżyseria: Hanka Brulińska,
  • zdjęcia: Grzegorz Hartfiel,
  • montaż: Rafał Bryll,
  • muzyka, dźwięk: Krzysztof Sokół.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲