"WAMA Film Festival 2024 – Zgłaszanie filmów na prestiżowy festiwal w Olsztynie już trwa!"

Szansa dla filmowców

WAMA Film Festival, znaczące wydarzenie filmowe organizowane przez Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie oraz produkowane przez Stowarzyszenie FILMFORUM, zaprasza twórców filmowych do udziału w swojej najnowszej edycji, która odbędzie się od 17 do 21 września 2024 roku w Olsztynie.

Festiwal oferuje dwa konkursy, które są otwarte dla różnych rodzajów twórców:

  1. Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych – przeznaczony dla pełnometrażowych filmów fabularnych, wyprodukowanych w systemie koprodukcji międzynarodowej. To doskonała okazja dla producentów filmowych, którzy poszukują międzynarodowego uznania i rozpowszechnienia swojej pracy na globalnym rynku filmowym.
  2. Konkurs Filmów Krótkich – skierowany do filmów krótkometrażowych (do 40 minut), które mają polskiego producenta i mogą reprezentować dowolną formę oraz gatunek filmowy.

Tematyka filmów jest dowolna, jednak organizatorzy szczególnie cenią dzieła podejmujące tematy związane z funkcjonowaniem jednostki we współczesnym świecie, zmianami społecznymi, jakością życia, globalizacją, duchowością, religią, folklorem, regionalizmem, ekonomią oraz polityką.

Nagrody festiwalowe obejmują:

  • Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych – nagroda dla polskiego dystrybutora filmu, wybierana przez publiczność.
  • Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich – nagroda dla reżysera, przyznawana przez jury.
  • Nagroda im. Anny Wasilewskiej w Konkursie Filmów Krótkich – również dla reżysera, przyznawana przez Jury Warmii i Mazur.
  • Jury festiwalu przyzna także nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego.

Zainteresowani twórcy mogą zgłaszać swoje filmy drogą elektroniczną do 30 czerwca 2024 roku. To unikalna szansa dla filmowców na zdobycie uznania w branży filmowej i zaprezentowanie swojej pracy szerszej publiczności. Nie przegapcie tej okazji!

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲