WAMA - znamy program festiwalu

Organizatorzy ogłosili szczegółowy program wydarzeń tegorocznej edycji WAMA Film Festival. Rozpocznie się on już jutro (tj. 5. Października) o godz. 16.00, a filmem otwarcia będzie „Nowy porządek” w reżyserii Michela Franco. Szczegółowy program festiwalu można znaleźć TUTAJ.

W Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych zobaczymy dziewięć filmów, a w Konkursie Filmów Krótkich osiemnaście produkcji (spośród ponad stu dwudziestu zgłoszonych). Tegoroczna edycja Festiwalu będzie miała miejsce w dniach 5-9.10.2021 r. w Olsztynie i przebiegnie pod hasłem NORMALNOŚĆ.

WAMA Film Festival skoncentrowany jest wokół tematu wielokulturowości oraz międzynarodowych koprodukcji filmowych, co wyraźnie profiluje i wyróżnia tę imprezę na tle innych, istniejących w Polsce festiwali filmowych. Temat festiwalu przekłada się bezpośrednio na kryteria selekcji filmów konkursowych. Preferowanymi tematami są m.in.: funkcjonowanie jednostki we współczesnym świecie, zmiany społeczne, jakość życia, globalizacja, duchowość i religia, folklor i regionalizm, ekonomia i polityka.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲