Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Spotkanie z Pasjonatami Górskich Przygód

W dniach 8-10 grudnia 2023 roku miłośnicy filmów górskich będą mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich. Impreza odbędzie się tradycyjnie w kinie Wisła na Placu Wilsona 2, oferując około 14 seansów z różnorodnym repertuarem, w tym pełnometrażowe produkcje, spotkania z himalaistami oraz dyskusje z twórcami filmów.

W tegorocznym repertuarze znajdują się filmy o biegach długodystansowych, takie jak nagrodzony w Lądku Zdroju "Życie w biegu" Grzegorza Lipca, oraz "KarakoRun" Adriana Dmocha, który przedstawia ekstremalne wyzwanie biegowe w Hindukuszu, Karakorum i Himalajach. Ponadto, wielki powrót zapowiada się dla filmu "Ski Bums" Johna Zaritsky'ego, zdobywcy Oscara, ukazującego życie entuzjastów narciarstwa ekstremalnego w kanadyjskim Whistler.

Goście specjalni przeglądu to znani himalaistki i himalaistów, m.in. Leszek Cichy, Oswald Rodrigo Pereira, Darek Załuski, Krystyna Palmowska, Monika Witkowska oraz Dorota Rasińska-Samoćko. Wyjątkowe będzie również wspomnienie postaci nieobecnych, takich jak Anna Czerwińska i Janusz Kurczab, których życie i dokonania zostaną upamiętnione podczas wydarzenia.

Warszawski Przegląd Filmów Górskich to nie tylko projekcje filmowe, ale także okazja do osobistych spotkań z pasjonatami górskich przygód, zakupu wydawnictw górskich oraz uczestnictwa w dyskusjach z twórcami filmów. Impreza obiecuje dostarczyć niezapomnianych emocji i wrażeń związanych z fascynującym światem górskich ekspedycji i wyzwań. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym unikalnym wydarzeniu, które łączy miłośników przyrody, filmu i adrenaliny.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲