WARTO live - koncert laureatów 2022

Nagroda WARTO Gazety Wyborczej wręczana jest młodym, obiecującym artystom od 2009. Od tego czasu, nieprzerwanie gromadzi i integruje kolejne pokolenia twórców. Już 25 marca 2023 po raz pierwszy w historii Nagrody WARTO Gazety Wyborczej, na scenie sali widowiskowej Centrum Kultury Agora wystąpią wszyscy zeszłoroczni nominowani muzycy i zespoły muzyczne: Marek Niedzielski, Kołdra, Tantfreaky, Easy Dose i Daffodil Pill. Ponadto, w przestrzeni CK Agora zorganizowana zostanie wystawa artystów wizualnych nominowanych do WARTO 2022: Piotra Czekańskiego, Wiktora Gałki i Izy Opiełki.

Zespół Kołdra
Mieszają jazz, bluesa, funky, swing, fusion, r’n’b, latino, reggae i hip-hop, za brzmienie odpowiedzialne są skrzypce i głos Agnieszki Frączyk. Kołdra to też gitarzysta Jakub Chrobak, basista Piotr Gil, klawiszowiec Michał Olejnik i perkusista Michał Małkowicz. Muzyka jest u nich tłem dla humorystycznych, pisanych “korpomową”, tekstów o życiu w korporacji. Śpiewają o dedlajnach, brejnstormach, asapach i rekrutacji. – Gramy korpop. Prawie wszyscy pracujemy w IT. W wielu utworach ocieramy się o branżowy kabaret.

Zespół Daffodil Pill
Gitarzysta Dawid Stawiarz, perkusista Adam Chmura, śpiewający klawiszowiec Filip Dudek i basista Mateusz Wróblewski grają razem od końca 2020 roku. Piszą o sobie: “Daffodil Pill to zespół psychodeliczno-surf-rockowy, który łączy proste, wpadające w ucho melodie z progresywnymi przebiegami rytmicznymi”. Sięgają do klasycznych brzmień z lat 60. i 70., co sprawdza się szczególnie w graniu na żywo. Całość podkreślają strojami z epoki, a pierwszą epkę wydali na kasecie magnetofonowej. Pojawili się na kilku festiwalach, przygotowują się do wydania płyty.

Zespół Easy Dose
Skład założyli w czerwcu 2020 roku gitarzysta i wokalista Michał Pankowski, gitarzysta Robert Kompanowski i odpowiedzialny za skrecze Kuba Kaczor. Miesiąc później wrzucili do sieci utwór “Lana”. Wkrótce dołączyli do nich basista i saksofonista Kacper Mikołajuk i wokalistka Anna Nguyen.  Stawiają na lekkie, bezpretensjonalne granie bazujące na fuzji muzyki elektronicznej i gitarowej. Jest w tym coś z funku, popu, tanecznego house’u, bujającego trip hop i blues-rockowych zagrywek gitarowych. Wszystko “kleją” syntezatory, sample i dwa wokale. Stworzyli własny cykl koncertów Easy Dose Live Session – zagrali na Nocnym Targu, w Nietocie i w Łączniku.

Marek Niedzielski
Perkusista, który w rockowym People Of The Haze, z krakowskim projektem Gypsy and the Acid Quee. Do solowego projektu zaprosił znanego z zespołu EABS basistę Pawła Stachowiaka i gitarzystę Fryderyka Szulgita. Skład ma na koncie zagrany w marcu 2021 roku i transmitowany online koncert w trójkowym studiu im. A. Osieckiej.

Zespół Tantfreaky
Wokalistka Karolina Lipska, multiinstrumentalista Wojtek Konopko, saksofonista, Kacper Mikołajuk, basista Janusz Lizon i perkusista Marcin Urszulak – to skład kolorowego, energetycznego Tantfreaky. Zaczynali w 2019 roku, w następnym umieścili w sieci pierwsze utwory. W ich kompozycjach pobrzmiewa world music, soul, hip-hop, elektronika i pop. Splata się to w szamańską, plemienną muzykę przepuszczoną przez współczesne zdobycze techniki. – Mówimy, że jesteśmy neohipisami, gramy psycho-soul czy jungle-elektro-jazz.

Informacja prasowa organizatora.

Wróć

do góry ▲