Webinar „Ekologiczna produkcja filmowa: wyzwania i szanse”

Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA zaprasza na bezpłatny webinar w języku angielskim z Birgit Heidsiek. Prowadząca jest założycielką Europejskiego Centrum Zrównoważonego Rozwoju w Świecie Mediów (European Center for Sustainability in the Media World) oraz redaktor naczelną magazynu „Green Film Shooting”. Podczas spotkania dowiedzieć będzie można się dlaczego ważna jest idea zrównoważonego rozwoju przy produkcjach filmowych. Przedstawione zostaną pomysły i rady na wdrożenie rozwiązań proekologicznych podczas zdjęć, zwłaszcza w warunkach studia filmowego.

Webinar odbędzie się 28.04.2021 roku o godz. 14:00 i skierowany jest do producentów oraz twórców filmowych. Nabór trwa do 19.04.2021 roku. Informacje i zapisy TUTAJ.

Program webinaru:

  • Część I:
  1. Wprowadzenie:
  2. Co oznaczają zmiany klimatyczne?
  3. Jaki wpływ ma produkcja filmów na środowisko?
  4. Co można zrobić, aby działać bardziej ekologicznie?
  • Część II:
  1. Prezentacja najlepszych praktyk, aby produkcje stały się bardziej zrównoważone podczas kręcenia w studiu.
  2. Sesja Q&A.

Partner wydarzenia: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Birgit Heidsiek jest założycielką Europejskiego Centrum Zrównoważonego Rozwoju w Świecie Mediów (European Center for Sustainability in the Media World), które informuje twórców o ekologicznych metodach produkcji filmów i mediów. Za pomocą magazynu „Green Film Shooting” i licznych raportów Birgit tworzy kompleksowy przegląd zrównoważonych działań w europejskim przemyśle filmowym i medialnym. Birgit jest znaną wykładowczynią na uniwersytetach, prelegentką TED i prowadzącą panele na międzynarodowych festiwalach filmowych w całej Europie. Jako konsultant ds. Zielonego kina Federalnej Rady Filmowej w Niemczech jest autorką podręcznika The Green Cinema i dwukrotną laureatką niemieckiej nagrody za zrównoważony rozwój.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲