Wisła po raz pierwszy w Rumunii

Festiwal Filmów Polskich "Wisła" zaprasza do Bukaresztu na swoją pierwszą edycję w Rumunii - pokazy będą miały miejsce w dniach 22-25 września. Pierwsza rumuńska edycja festiwalu „Wisła” organizowana przez Fundację „Wspieram” we współpracy z ABI Fundatie, odbędzie się w kinie Cinema Muzeul Țăranului.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rumuńskiej publiczności, wyselekcjonowano jedne z najcenniejszych polskich produkcji, a widzowie będą mieli okazję zobaczyć zarówno najnowsze filmy polskich twórców, prezentowane na największych festiwalach filmowych na całym świecie („Żeby nie było śladów” Jana Pawła Matuszyńskiego, „Teściowie” Jakuba Michalczuka,  „Sweat” Magnusa von Horna, „Jak najdalej stąd” Piotra Domalewskiego), jak i klasykę polskiego kina, z okazji setnej rocznicy urodzin wybitnego polskiego reżysera Jerzego Kawalerowicza (zostanie zaprezentowany jeden z jego najważniejszych filmów „Pociąg”)

W najbliższym czasie Festiwal Wisła odwiedzi kilka krajów bałkańskich. Będą to: Serbia, Macedonia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Słowenia.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲