Wyczekiwany „Sweat” Magnusa von Horna ma oficjalny zwiastun!

Po sukcesie Sala samobójców. Hejter na pewno niejedna osoba wyczekuje polskiej premiery filmu "Sweat". We czwartek, 03.12.2020 Gutek Film - oficjalny dystrybutor filmu „Sweat” - zaprezentował jego zwiastun. Ze względu na sytuację pandemiczną nie wiadomo kiedy odbędzie się premiera w Polsce, ale już teraz można obejrzeć namiastkę tego co wkrótce zobaczymy na ekranach kin. Sweat opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W sieci ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak, kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Insta.

Wyjątkowy, wyrazisty portret świata influencerów i opowieść o samotności we współczesnym świecie - tak piszą media o najnowszym filmie Magnusa von Horna. Od momentu premiery w Cannes „Sweat" zbiera fantastyczne recenzje, dzięki czemu stał się już się jednym z najważniejszych polskich tytułów mijającego 2020, ale też nadchodzącego 2021 roku. Film jest również jednym z faworytów wyścigu o Złote Lwy rozpoczynającego się wkrótce Festiwalu w Gdyni.

Sweat opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.

Magnus von Horn łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy. W rolę Sylwii brawurowo wcieliła się Magdalena Koleśnik, obwołana przez zagranicznych dziennikarzy „objawieniem polskiego kina”. Aktorce na ekranie partnerują Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski. Film wyprodukował Mariusz Włodarski.

Z niecierpliwością sami wyczekujemy tego filmu.

Zespół kinomaniaków Coigdzie.pl®

Sweat | Polska, Szwecja | 2020 | reż. Magnus von Horn

Wróć

do góry ▲