Zakończył się BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane

Dobiegł końca najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce - BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Była to jego XIV edycja, a filmy można było oglądać w Sopocie na molo, w Zakopanem w pobliżu Krupówek, a także w ekomarinie w Giżycku.

W lipcu i sierpniu widzowie mogli codziennie oglądać filmowe hity w Sopocie i Zakopanem, a dodatkowo także we wtorki i środy w Giżycku. W ciągu 62 dni odbyło się ponad 140 seansów (przeszło 50 tytułów), a obejrzało je ponad 40000 widzów.

Nowością tegorocznej edycji były trzy dni tematyczne poruszające problematykę zrównoważonego rozwoju, nad którymi patronat objął Bank BNP Paribas: wtorki pod hasłem „Otwarci na świat”, ekologiczne czwartki z apelem „Świat Cię potrzebuje” oraz niedziele opatrzone tytułem „Kobieta z kamerą”. W tym roku Festiwal zwracał uwagę na 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, czyli przyjęty przez ONZ w Agendzie 2030 globalny plan naprawy świata. Działania proekologiczne festiwalu widoczne były nie tylko w czwartki, gdy repertuar nawiązywał do 13. Celu: Działania w dziedzinie klimatu, ale praktycznie na każdym kroku - od selekcji filmów, poprzez filozofię miast partnerskich, do marek wspierających festiwal mających troskę o środowisko w swoim DNA. Festiwal dawał przykład i edukował, wprowadzając segregację śmieci w kinach, zapraszając do ekologicznej kawiarni Koło Molo i zachęcając - głosem blogerki Weroniki Wawrzkowicz – by każdy z nas walczył o lepszą przyszłość naszej planety w codziennym życiu.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲