Zmiana terminu Nowych Horyzontów

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty ogłosili zmianę terminu tegorocznej 21. edycji. Festiwal odbędzie się we Wrocławiu (w formule hybrydowej) w dniach 12-22.08.2021 roku. W specjalnym liście do widzów organizatorzy tłumaczą powody swojej decyzji. Głównym powodem przesunięcia jest zmiana terminów wielu międzynarodowych festiwali, które miały odbyć się wiosną (w tym festiwalu w Cannes), które odciskają swój ślad w programie wrocławskich Nowych Horyzontów. Oto pełna treść listu:

Szanowni Państwo,

od wielu tygodni intensywnie przygotowujemy 21. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Pracujemy nad tym, żeby tegoroczne wydarzenie było na najwyższym poziomie programowym i organizacyjnym. Planujemy edycję hybrydową – sercem festiwalu będą oczywiście pokazy kinowe, ale część filmów będzie można oglądać online.

Ze względu na wciąż groźną pandemię wiele międzynarodowych festiwali odbywających się wiosną zmienia swoje terminy. Jednym z nich jest festiwal w Cannes, który w tym roku odbędzie się w lipcu, bardzo blisko naszego pierwotnego terminu. W związku z tym, że canneński festiwal znacząco wpływa na program Nowych Horyzontów oraz jego wydarzenia branżowe (m.in. Polish Days), postanowiliśmy przesunąć termin naszego festiwalu. 21. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 12-22 sierpnia 2021 roku, oczywiście we Wrocławiu.

Sprzedaż karnetów na część stacjonarną festiwalu rozpocznie się 10 marca. W programie nadchodzącej edycji znajdą się m.in. retrospektywy Chantal Akerman, Angeli Schanelec oraz Apichatponga Weerasethakula. Nasi selekcjonerzy w ostatnich miesiącach uczestniczyli w festiwalach w Wenecji, Tallinie, Rotterdamie, Göteborgu oraz Sundance. Już teraz mamy potwierdzonych ponad 80 tytułów, a przed nami jeszcze Berlinale, wspomniane Cannes, oraz oglądanie setek zgłoszonych tytułów. Filmy na 21. MFF Nowe Horyzonty będą z pewnością wyraziste i odważnie komentujące złożoną rzeczywistość, z jaką się codziennie zderzamy.

Dziękujemy za wyrozumiałość i za Państwa wsparcie. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja będzie niezapomniana, pełna spotkań i dyskusji w salach kinowych oraz, co dla nas niezwykle ważne, bezpieczna.

Pozdrawiamy serdecznie,

Roman Gutek, Marcin Pieńkowski oraz zespół MFF Nowe Horyzonty

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲