Zmiany w Nowych Horyzontach i AFF

Roman Gutek, dotychczasowy dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty i American Film Festival, przekazał swoje stanowisko dotychczasowym współpracownikom obydwu wydarzeń. Dyrektorką AFF została Urszula Śniegowska, zaś szefem MFF Nowe Horyzonty – Marcin Pieńkowski. Roman Gutek pozostał Prezesem Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (organizatora obydwu imprez) i będzie nadal blisko związany z tymi festiwalami.

Urszula Śniegowska jest dyrektorką artystyczną American Film Festival od jego powstania w 2010 roku, teraz będzie łączyć funkcje dyrektorki i dyrektorki artystycznej festiwalu. – Jestem wdzięczna Romanowi i szczęśliwa, że nadal mogę w rozszerzonej funkcji przygotowywać American Film Festival, festiwal wyjątkowy, zawdzięczający swoją nowatorską formułę właśnie Romanowi. AFF jest ważną częścią działalności Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, i jest to zaszczyt dla mnie trzymać rękę na pulsie amerykańskiego kina, obserwować jego rozwój od 2010 roku a teraz przewodniczyć zespołowi, który sprawia, że od 12 lat Wrocław przyciąga młodych, niezależnych twórców filmowych z USA.

Marcin Pieńkowski jest związany ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty od 2011 roku. Od 2016 pełnił funkcję dyrektora artystycznego MFF Nowe Horyzonty oraz odpowiadał za zakup filmów do dystrybucji. Od 2018 roku pełnił również obowiązki dyrektora działu festiwali i dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Jest także współtwórcą platformy Nowe Horyzonty VOD. – Do biura Nowych Horyzontów zawitałem już ponad 10 lat temu, nie przypuszczając, że to będzie tak długa i ekscytująca przygoda. Dziękuję Romanowi Gutkowi za zaufanie, którym mnie obdarzył – kontynuowanie jego misji to wielkie wyzwanie, zwłaszcza w czasach, w których produkcja tak dużego wydarzenia wymaga wielkiej precyzji i elastyczności. Już nie mogę doczekać się spotkania z widzami w Kinie Nowe Horyzonty w sierpniu – mówi nowy dyrektor festiwalu. Do końca zbliżającej się edycji Marcin Pieńkowski będzie łączył funkcje dyrektora i dyrektora artystycznego MFF Nowe Horyzonty.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲