Znamy Laureatów 24. Festiwalu Filmowego „Lato z Muzami”

Zakończyła się 24. edycja Festiwalu Filmowego „Lato z Muzami”.

Laur Cisowy, czyli specjalna honorowa nagroda dla wybitnego polskiego reżysera za całokształt dokonań artystycznych, powędrował do Mariusza Wilczyńskiego.

Ogłoszono także laureatów 7. Konkursu Filmowa Młoda Polska (napłynęło aż 150 zgłoszeń). Jury (w składzie: reżyser Grzegorz Zariczny, ks. Wojciech Koladyński, Przemysław Lewandowski i Dominika Odrowąż) podjęło decyzję o przyznaniu Grand Prix Tadeuszowi Łysiakowi za film „Sukienka”.

Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Grajcewicz za wyprodukowany przez Szkołę Filmową w Łodzi film „Dog Days”.

Kolejną nagrodę przyznało jury młodzieżowe (w składzie: Jagoda Dobrowolska, Hanna Kucal i Paweł Niemczyn). Laureatem został Michał Ciechomski za film „Uległość”, wyprodukowany przez Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Lato z Muzami to wydarzenie łączące różne dziedziny sztuki. Jego trzonem jest festiwal filmowy, na którym prezentowane są najnowsze trendy filmowe oraz klasyczne dzieła wielkich mistrzów. Projekcjom towarzyszą spotkania z aktorami i twórcami prezentowanych filmów. Co roku przyznawana jest również specjalna honorowa nagroda, Laur Cisowy, dla wybitnego polskiego reżysera za całokształt dokonań artystycznych. Integralną częścią programu festiwalu jest konkurs Filmowa Młoda Polska, w trakcie którego prezentowane jest kilkanaście najnowszych krótkometrażowych filmów fabularnych, a profesjonalne jury przyznaje nagrodę Grand Prix.

Od 1998 r. festiwalowi towarzyszy Plener Malarski, podczas którego artyści z kraju i zagranicy uwieczniają pejzaże Nowogardu i okolic. Zwieńczeniem pleneru jest wernisaż i wystawa prac.

W trakcie Lata z Muzami odbywają się także koncerty, wernisaże, występy kabaretowe oraz spotkania z reżyserami, aktorami, krytykami, dziennikarzami i artystami z różnych dziedzin sztuki.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲