Znamy program 10. Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy

Organizatorzy „Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy” zaprezentowali program tegorocznej, jubileuszowej dziesiątej edycji. W dniach 22-28.08.2021 roku w Ostrowie Wielkopolskim obejrzeć będzie można 13. filmów (konkursowe, dokumentalne i pokazy specjalne), wysłuchać 3. koncertów muzyki filmowej (Krzysztof Majchrzak Quartet, EABS, projekt „Matnia i śpiewnik” Kamila Piotrowicza i Jana Młynarskiego) oraz spotkać wspaniałych festiwalowych gości (kompozytorów muzyki filmowej, reżyserów, aktorów).

„Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy” to festiwal promujący polski film i muzykę filmową. Jednym z jego elementów jest konkurs na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. Dodatkowo przyznawana jest Nagroda Publiczności, Nagroda za Całokształt Twórczości oraz Nagroda im. Wojciecha Jerzego Hasa. Festiwal pokazuje filmy wartościowe i ambitne, skierowane do różnorodnego grona odbiorców, wśród których dominują nowe produkcje, ale nie brakuje też i starszych, znaczących dla polskiej kinematografii.

Wydarzenie ma również na celu przypomnienie twórczości patrona – Krzysztofa Komedy, kompozytora, jazzmana światowej sławy, związanego w latach młodości z Ostrowem Wielkopolskim. Podczas festiwalu wyświetlane są filmy, do których stworzył muzykę, odbywają się też koncerty, dla których inspiracją jest muzyka tego jazzmana.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲