Znamy program 15. Dąbskich Wieczorów Filmowych

Organizatorzy Dąbskich Wieczorów Filmowych ogłosili program tegorocznej edycji.

Wśród gości Dąbskich Wieczorów Filmowych w tym roku m.in. Zbigniew Zamachowski, Gabriela Muskała, Mariusz Bonaszewski i Dorota Landowska.

Większość filmów 15. Dąbskich Wieczorów Filmowych będzie prezentowana w Szczecinie premierowo. Będą to „Amatorzy” w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej, „Biały Potok” w reżyserii Michała Grzybowskiego, „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” w reżyserii Mariusza Bonaszewskiego. Pokazane będą także „7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego, krótkometrażowe „Moja biedna głowa” Adriana Panka i „Hitler w operze” Michała Grzybowskiego oraz „Zieja” Roberta Glińskiego. Projekcje odbywać będą się w Klubie Delta (ul. Racławicka 10) oraz w Porcie Jachtowym „Marina Pogoń” (ul. Przestrzenna 3). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.  

Dąbskie Wieczory Filmowe to także oko na Jezioro Dąbie i jego przyrodę. Dlatego jako przedsmak Wieczorów organizatorzy proponują wspólny spacer po zielonym Dąbiu z Pawłem Madejskim. Podczas Dąbskich Wieczorów Filmowych poznamy też laureatów konkursu ekologicznego Eko-Kadr, a Galę Finałową konkursu poprzedzą eko-warsztaty, które poprowadzą przedstawiciele Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.

15. Dąbskie Wieczory Filmowe odbędą się w dniach 25-31.07.2021 roku.

 

Dąbskie Wieczory Filmowe w Szczecinie powstały w 2007 roku. Jest to ogólnopolski wydarzenie filmowe, prezentującego najlepsze rodzime kino oraz przyciągającego nad Jezioro Dąbie i do Klubu Delta najwybitniejszych twórców filmowych, a wraz z nimi – miłośników X Muzy. Gośćmi dotychczasowych edycji byli m.in. Jan Jakub Kolski, Bartłomiej Topa, Leszek Dawid, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Mecwaldowski, Bodo Kox, Dorota Kędzierzawska, Artur Reinhart, Przemysław Bluszcz, Dawid Ogrodnik, Paulina Chapko, Janusz Chabior, Gabriela Muskała, Katarzyna Herman, Yach Paszkiewicz, Kuba Czekaj, Adam Palenta, Jowita Budnik, Michał Rosa, Dorota Landowska, Radek Ładczuk. Dąbskie Wieczory Filmowe to również warsztaty, koncerty, spacery i wystawy. W ciągu kilkunastu lat Dąbskie Wieczory Filmowe zyskały rangę jednego z najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych Szczecina oraz regionu zachodniopomorskiego, i na stałe wpisały się w letnią ofertę miasta adresowaną do mieszkańców i turystów.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲