Zoom – Zbliżenia w Jeleniej Górze

Nadchodzi 24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom – Zbliżenia. Odbędzie się w dniach 4.10-10.10.2021 roku w Jeleniej Górze. Jest to jeden z największych i najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce. Prezentowane jest na nim kino autorskie, ambitne, o wysokich walorach artystycznych, poruszające niezależną i oryginalną tematykę. Celem jest także promocja niezależnej sztuki filmowej.

Ideą festiwalu jest konfrontacja dokonań twórców oraz prezentacja wszelkich zjawisk zachodzących w kinie niezależnym. Wyłaniane są najlepsze filmy w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmu Fabularnego, Międzynarodowego Konkursu Filmu Dokumentalnego, Międzynarodowego Konkursu Filmu Animowanego oraz Konkurs Filmu Animowanego dla dzieci w wieku 7-12 lat. Formuła konkursów dopuszcza udział rozmaitych form. Nie ma również żadnych ograniczeń tematycznych. W konkursie mogą brać udział amatorzy, twórcy niezależni oraz studenci szkół artystycznych.

Festiwal to także wydarzenia towarzyszące (m.in. spotkania z twórcami, pokazy specjalne najnowszych filmów ostatniego sezonu).

Organizatorem tego wydarzenia jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲